1000 mil Československých

Ocenění – 10 let v REMAXu
23.6.2017
Poptávka
4.10.2017

1000 mil Československých

Úžasný zážitek s nádechem let minulých. Akce Veteran Car Clubu Praha.

Měla jsem jedinečnou možnost zúčastnit se tohoto mezinárodního vzpomínkového závodu Praha-Bratislava-Praha. Startovali jsme v 7 hod ráno z Prahy od Národního technického muzea. Slunce už žhnulo a já se těšila a zároveň měla trochu obavy, jak to jako navigátor zvládnu. Itinerář jsem dostala do rukou těsně před startovní páskou – a jede se! „Naše zapůjčená Škoda Tudor z roku 1950 nás snad ve štychu nenechá”, říkala jsem si v duchu. A nenechala. Ostatní účastníci závodu nám říkali, jak nám to krásně šlape. Do Brna to uteklo jako voda, a my jeli opravdu poctivě. Každá křižovatka a každá zatáčka vyznačená v itineráři byla naše.
Okolní pozorovatelé, kteří na náš průjezd čekali kolem cest a v městech, kde jsme měli kontrolní zastávky, nadšeně mávali a usmívali se. Krásný pocit v tomto uspěchaném světě. Napadlo mě, jestli si vůbec konstruktér tohoto vozu připustil myšlenku, že s by s ním mohl někdo za 67 let jezdit!
Do Bratislavy jsem dojeli v 17:30. Krásný příjezd přes promenádu parku Eurovea, završil naši celodenní jízdu. Večerní raut v Pálffyho paláci byl také zážitek z místa, kde na vás dýchá historie.
Druhý den nás čekal Slovakia ring. To bylo něco. Jednomu z jezdců se při jízdě otevřeli dveře, naštěstí svou spolujezdkyni neztratil. Od toho momentu jsem se přestala držet madla u dveří do pravotočivé zatáčky, co kdyby… Nádherná atmosféra a kontrast starých aut prohánějících se na moderním okruhu 🙂
Na časovce do vrchu na Pezinskú Babu nás zastihl déšť. I v zastřešeném autě nám stékali kapky vody na nohy. Ti co jeli v otevřených autech na tom ovšem byly o dost hůře, takže žádný problém. Naštěstí se počasí brzo umoudřilo a přestalo pršet. Třetí den zas hurá podle itineráře na Prahu. Byli jsem rádi, že jsem dojeli a že jsme nezůstali viset někde u cesty s otevřenou kapotou a ušpiněnýma rukama. Skvělý pocit. Večerní vyhlášení výsledků nás však totálně zaskočilo. Celkové 3.místo z 54 vozů nám vyrazilo dech. A 2. místo z jedenácti vozů ve zvláštní kategorii také. Což jsem vůbec nečekali. Tak díky skvělé  autíčko 🙂
Pro nadšence uvádím stránky klubu. http://www.vccpraha.cz/news/a1000-mil-ceskoslovenskych-2017/